Konkursy i wystawy / Konkursy 2015/2016

powrót

Wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Na tropach sztuki. Kwiaty z całego świata” - zobacz galerię zdjęć

Laureaci wojewódzkiego konkursu plastycznegoNa tropach sztuki. Kwiaty z całego światazaszczycili nas swoją obecnością w dniu 18.XI.2015 roku w murach Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 w Bydgoszczy. Uroczystość miała miejsce, jak corocznie w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży. Gościliśmy w naszych progach Dyrektora szpitala ds. Pielęgniarstwa Panią mgr Mirosławę Ziółkowską, która wraz z Dyrektorem ZS Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej mgr Izabelą Maciejewską złożyli laureatom serdeczne gratulacje i dokonały uroczystego wręczenia nagród. Do życzeń dołączyła też Kierownik Zespołu Pozalekcyjnego Pani mgr Maria Górska.

Dyrektor szkoły szpitalnej w swoim wystąpieniu wyraziła słowa podziwu dla autorów prac i przedstawiła zebranym specyfikę przebiegu konkursu, a jego organizatorzy omówili cele i kryteria oceny prac plastycznych. Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom i podziękowań opiekunom artystycznym umiliły piosenkami Emilia Konieczka i Longina Kessler uczennice Zespołu Szkół Budowlanych z Bydgoszczy. Ich piękny występ i wrażenia z imprezy z pewnością pozostaną na długo w pamięci laureatów, ich rodziców i opiekunów artystycznych, którzy przybyli na tą uroczystość nie tylko z Bydgoszczy ale również z odległych zakątków naszego województwa. Osiągnięcia sukcesu przez uczniów uwiecznione zostały na wspólnej fotografii. Urok arcydzieł, śpiew i słodki poczęstunek pozwoliły na wymianę doświadczeń plastycznych w miłej atmosferze, a przepiękne prace uczestników i laureatów podziwiać możemy na holu Szpitala Uniwersyteckiego.