Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu historyczno-przyrodniczego " Najpiękniejsze zakątki Polski".

Polska jest pięknym krajem, co do tego nie musimy chyba nikogo przekonywać. Nie brakuje u nas miejsc, które zapierają dech w piersiach. Mamy wspaniałe parki krajobrazowe, rzeki, jeziora, góry, wyżyny, morze oraz bogatą historię. Celem naszego konkursu było nie tylko rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych i historycznych swoją Ojczyzną, ale również poszerzanie wiadomości o miejscach szczególnie ciekawych pod względem przyrodniczym i historycznym znajdujących się w Polsce.
 Konkurs trwał przez miesiąc maj 2016r. i skierowany był do uczniów klas I-VI SP i gimnazjum przebywających na leczeniu w bydgoskich szpitalach. Z zadaniami konkursowymi  zmagało się 29 uczniów. Do finału doszło 12 osób. Konkurs przebiegał  na trzech etapach edukacyjnych. Nagrody  zdobyli:
w kategorii klas I-III
I miejsce: Julia P. (Onkologia)
II miejsce: Maciej K. (pneumonologia)
III miejsce: Julia Z. (Szpital Zakaźny)
w kategorii klas IV-VI:
I miejsce: Karolina W. ( onkologia)
II miejsce: Julia B. (neurologia)
III miejsce: Jakub P.( neurologia) i Błażej O.( neurologia)
Gimnazjum:
I miejsce: Martyna K. ( neurologia) i Martyna D.( onkologia) i Kamil M.(psychiatria)
II miejsce: Sylwia R. (psychiatria)
III miejsce: Kinga C. (neurologia)
 Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 1.06.2016r. na festynie z okazji Dnia Dziecka w KPHIO. Laureaci zostali obdarowani nagrodami, ufundowanymi przez Radę Osiedla " Bielawy" z Bydgoszczy. Fundatorowi nagród gorąco dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Alicja Cierżnicka, Katarzyna Sypniewska