Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Festyn z okazji Dnia Dziecka w WSD

„Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci” - Zenta Maurina Raudive.

Trudno się z tą prawda nie zgodzić. Z roku na rok, organizując Festyny z okazji Dnia Dziecka staramy się robić wszystko by nieść radość naszym podopiecznym. Ich tymczasowe odizolowanie od swojego środowiska, połączone niejednokrotnie z bólem i strachem, sprawia, że każde spotkanie z ciekawymi, pełnymi pasji ludźmi sprawia, że zapominają choć na chwilę o konieczności pobytu w szpitalu, zachowując miłe wspomnienia tego świątecznego dnia, w którym o nich nie zapomniano.
Spotkanie, które miało miejsce 29 czerwca, rozpoczęło się powitaniem dzieci i ich rodziców przez panią Marię Górską i dyrektora szpitala pana Edwarda Hartwicha. Na dobry początek Natalia, pacjentka oddziału neurochirurgii zaśpiewała dla wszystkich zebranych wybraną przez siebie piosenkę.
     Mamy szczęście współpracować od lat z ludźmi o wielkich sercach, zaangażowanych, pragnących nieść radość tym najmłodszym. W tym roku, po raz kolejny, wolontariusze z Bursy nr 1 w Bydgoszczy przybyli z przedstawieniem. Tym razem był to „Kot w butach”. Każda bajka sprawia, że przenosimy się w inny świat i przeżywamy przygody wraz z bohaterami. Z takiego zasłuchania wyrwały uczestników spotkania dzieci z przedszkola „Pod Sosnami”. Wykonały układy taneczne z pełnym profesjonalizmem, jak na ten wiek, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po krótkiej chwili zabawy taneczne ustąpiły miejsca zabawom muzycznym. Pani Maria Górska poprowadziła pląsy muzyczne, w które włączyły się wszystkie dzieci i ich rodzice. Zmęczeni, ale zadowoleni powitaliśmy iluzjonistę pana Mariusza Czajkę. Wspaniałe podejście do dzieci połączone z niebywałym humorem i zaskakującymi sztuczkami sprawiły, że starsi i młodsi bardzo żywo reagowali na pokaz i świetnie się bawili. Dla „pomocników” z sali było to niezapomniane przeżycie. Z magicznego świata przenieśliśmy się w świat ekspresji muzyczno-tanecznych. Zumba prowadzona przez pana Pawła Milhausena była ogromnym zastrzykiem energii, radości i wspaniałej zabawy. Kiedy emocje opadły na sali pojawiły się pieski ze swoimi opiekunami z Fundacji Cane Pro Humano. Wprowadziły spokój i rozczuliły wszystkich swoją łagodnością i sztuczkami. Dzieci mogły je głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia.
     Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych upominków. Radość dzieci to najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy nas odwiedzili w tym dniu. Mamy nadzieję, że ta właśnie radość, którą obdarowali naszych podopiecznych także do nich kiedyś powróci.

Beata Kocoń