Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Wystawa plastyczna „Dary jesieni” w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Bydgoszczy.

30 października w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Bydgoszczy została zorganizowana wystawa plastyczna prac dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Tematem wystawy były dary jesieni, a prace wystawione w przedszkolnej szatni można było oglądać do 16 listopada.
„Dzieła” zostały wykonane przez uczniów szkoły szpitalnej przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na oddziale laryngologii i chirurgii pod kierunkiem wychowawców świetlic. Wykonano je różnorodnymi technikami plastycznymi. Była to: technika iris folding, malowanie farbami żelowymi, wycinanka kolorowa, wyszywanie nitką, malowanie na folii aluminiowej pisakami permanentnymi i farbami plakatowymi, malowanie farbami na gazikach szpitalnych, origami z koła, prace z kolorowych nici.
Twórczość sprawiła chorym dzieciom wiele radości, a etapy tworzenia pomogły oderwać się od choroby i niełatwej rzeczywistości szpitalnej. Uczniowie włożyli w swoje prace wiele serca, wykazali się starannością i dużym zaangażowaniem.
Zorganizowana wystawa pozwoliła na realizację wcześniej założonych celów: poznanie darów jesieni, barw charakterystycznych dla tej pory roku, zapoznanie z ciekawymi technikami plastycznymi. Umożliwiła chorym dzieciom osiągnięcie sukcesu i pozwoliła na rozwijanie uzdolnień indywidualnych.
Prace dzieci bardzo się podobały. Zachwycano się różnorodnością technik plastycznych, pomysłowością i estetyką wykonania.
Na prośbę rodziców przedszkolaków i personelu przedszkola wystawy w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” nadal będą organizowane.

Organizatorzy:

Maria Kozik
Anna Karolczak