Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

W poszukiwaniu ludzi z pasją – spotkanie z Mistrzem.

Dnia 26 listopada 2018 roku Klinikę Psychiatrii Stacjonarnej odwiedziła Pani Magdalena Fularczyk - Kozłowska, polska wioślarka, zawodniczka klubu Lotto-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016 rok), brązowa medalistka w dwójce podwójnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012 rok), mistrzyni świata z Poznania z 2009 roku.

Pani Magda podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z szesnastoletniej kariery sportowej. Opowiedziała nam o blaskach i cieniach sportowego życia. Oglądając zdjęcia z prywatnego archiwum naszego gościa, słuchaliśmy o trudach codziennych, ośmiogodzinnych treningów, o gorzkim smaku porażki, ale również o wspaniałych odczuciach wywołanych złotymi medalami na Olimpiadzie i mistrzostwach świata. Podziwialiśmy z jaką pasją przekonywała nas, że cały wysiłek opłacił się, bo sport nauczył ją pokonywania trudności, walki z własnymi słabościami. Sport pozwolił jej też, zwiedzić niemal cały świat. Pani Magda zachęcała nas do poszukiwania pasji w życiu, może niekoniecznie dążących do sławy, ale tych odrywających nas od trosk dnia codziennego. Zapraszała uczniów do czytania książek, gdyż to jej druga pasja, w którą uciekała poszukując odpoczynku i wyciszenia.
Mieliśmy okazję dotknąć medali olimpijskich, które okazały się bardzo ciężkie (ważyły około pół kilograma każdy). Oczywiście, nie powinniśmy się dziwić, że są ciężkie, przecież symbolizują cały wysiłek zawodniczki i trenerów, a on nie był „lekki”
Na pożegnanie uczniowie otrzymali zdjęcia Pani Magdy z autografem Mistrzyni.
Dziękujemy za spotkanie!