Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Poznaj mój zawód – Spotkanie z Mateuszem Kiełtyką z Mimezis Art na Neurologii i Gastroenterologii

Dnia 15.05.2019 mieliśmy okazję gościć na dwóch oddziałach bydgoskich szpitali Pana Mateusza Kiełtykę, który przybliżył dzieciom swoją pracę oraz działalność jaką zajmuje się obecnie. Pan Mateusz dzięki połączeniu żonglerki, pantomimy, klaunady, pokazów ognia, efektów pirotechnicznych oraz szczudlarstwa, tworzy niepowtarzalne widowiska. Organizuje wiele wydarzeń ta terenie naszego województwa i nie tylko.
Dzieci wykonywaną pracą oraz prowadzeniem własnej działalności przez Pana Mateusza były zafascynowane co pozwalało odreagować napięcia związane z pobytem w szpitalu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polegają warsztaty cyrkowe, czym jest „diablo” oraz w jaki sposób zacząć uczyć się żonglerki piłeczkami. Na każde pytania zadawane przez dzieci Pan Mateusz odpowiadał bardzo szczegółowo co pozwoliło jeszcze bardziej poznać charakter wykonywanej pracy.
Pan Mateusz uświadomił dzieciom jak ciężką prace wykonuje na co dzień przygotowując się do każdego widowiska, występu, spotkania. Ile trzeba mieć samodyscypliny, talentów, organizacji własnego czasu oraz pomysłów na każde przedsięwzięcie.
Dzieci aktywnie i w sposób radosny brały udział w spotkaniu poprzez różne zadania przygotowane przez prowadzącego. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało balonowy prezent wykonany własnoręcznie przez Pana Mateusza.

Opracowała: Marta Modrzyńska