Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

„Szczypta zimy, szczypta wiosny”, czyli pożegnanie zimy i powitanie wiosny w Klinice Psychiatrii Stacjonarnej

W dniu 21 marca 2019 roku młodzież przebywająca w Klinice Psychiatrii Stacjonarnej powitała wiosnę razem z zaproszonym gościem – Dawidem Kilonem, przyrodnikiem, ornitologiem, podróżnikiem, rysownikiem.

Na wstępie słuchając opowieści o Antarktydzie wspominaliśmy zimową scenerię. Pan Dawid słowem i pięknymi zdjęciami malował dla nas pejzaże gór lodowych pływających wokół Antarktydy oraz lądolodu, po którym kroczył w poszukiwaniu jego mieszkańców. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy informacji o pingwinach, wielorybach, uchatkach, lampartach morskich, a przede wszystkim o albatrosach. Choć zimowy świat fascynował nas, to wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że tęsknimy za wiosną.

Tchnieniem wiosny na spotkaniu okazały się trójwymiarowe, piękne rysunki autorstwa naszego gościa – obrazy ptaków, owadów i ssaków żyjących w Polsce. Wielorakie barwy przyrody wkrótce zagoszczą wokół nas wraz z nadejściem wiosennej aury, stąd też Pan Dawid Kilon zaproponował nam warsztaty rysunku przyrodniczego, abyśmy mogli lepiej utrwalać na kartce piękno otaczającego nas świata. Pod kierunkiem naszego gościa kreśliliśmy na kartkach trójwymiarowy obraz pióra kaczki krzyżówki.

Dziękujemy Panu Dawidowi Kilonowi za wirtualną „wyprawę z zimy do wiosny”!

Organizatorzy: Katarzyna Stalinska, Barbara Boniewicz