Konkursy i wystawy /

Podsumowanie konkursu ”Moja ilustracja do książki o tematyce świątecznej lub zimowej”

Jako dorośli – nauczyciele, rodzice i bibliotekarze – mamy, wobec uczących się czytać dzieci, wielki obowiązek. Nie tylko uczymy, jak rozpoznawać litery i składać je w sylaby, a potem zdania. Mamy też za zadanie pokazać dzieciom, że czytanie to frajda. Książki są nieskończonym źródłem zabawy i wiedzy. Jeśli chcemy wychować i wykształcić małych czytelników, musimy dbać o to, by lektura dobrze im się kojarzyła. Umiejętność czytania to pewność siebie, samodzielność, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości na innych ludzi. Mając na uwadze, jak ważne jest obcowanie z książką i jakie dobrodziejstwa płyną z czytania zaproponowaliśmy naszym uczniom konkurs plastyczny, którego celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności ekspresyjnego wyrażania własnych przeżyć. Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonane pracy plastycznej dowolną techniką w formacie A4 lub A3 przedstawiającej świąteczny nastrój lub zimowy krajobraz nawiązujący do przeczytanej książki.
      Na konkurs wpłynęło 21 prac z 7oddziałów szpitalnych. Komisja przyznała 13 nagród następującym osobom:

Kategoria: przedszkole
I miejsce - Kornelia Polaszewska