Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Walentynkowy łańcuch serc”

Walentynki chyba już na dobre zagościły w naszym kalendarzu. Mimo, że nie jest to nasze rodzime święto, to dla dzieci w szpitalu i nie tylko są wspaniałą okazją do niecodziennego spędzania czasu. Kartka walentynkowa to najprostszy sposób zakomunikowania drugiej osobie jak ważna jest dla nas i jakim uczuciem ją darzymy. Choć wielu uważa, że Walentynki są świętem silnie skomercjalizowanym, a w sklepach na każdym niemal kroku widać walentynkowe upominki i kartki z motywem serduszek, to jednak warto spojrzeć na to święto nieco inaczej. W szkole szpitalnej traktujemy Walentynki jako dzień, w którym ofiarujemy osobom, które kochamy, swój czas, uwagę, a także wyjątkowy upominek od serca.
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na temat „ Walentynkowy łańcuch serc”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, wyobraźni oraz umiejętności wyrażania własnych uczuć, myśli i doznań środkami wyrazu plastycznego.
Przy ocenie prac jury wzięło pod uwagę pomysł, staranność wykonania oraz wkład pracy. Na konkurs wpłynęło 36 prac z 10 oddziałów szpitalnych. Komisja przyznała 11 nagród i 5 wyróżnień.

Nagrodzono następujących uczestników:
W grupie przedszkolnej:
I miejsce – Julia Matusiak
II miejsce – Laura Zielińska
III miejsce – Nikodem Wlizło
wyróżnienie – Maja Truścińska
wyróżnienie – Natalia Zielińska

W kategorii klas I – III SP:
I miejsce – Weronika Walorska
II miejsce – Gabriel Kubiak

III miejsce – Maja Wenderlich

W kategorii klas IV – VIII:
I miejsce – Karolina Kamyszek
II miejsce – Amelia Wojczakowska III miejsce – Wiktoria Dembska
wyróżnienie – Karol Januszewski wyróżnienie – Marta Kanarska
wyróżnienie – Joanna Korzeniewska

W kategorii klas ponadpodstawowych:
I miejsce – Eliza Kaszlińska
II miejsce – Joanna Chmara

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz ciekawą interpretację tematu, a uczniom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Prace konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w holu WSD, a nagrodzone prace zostaną wysłane do Fundacji Serce Dziecka.

Organizatorzy:
Maria Górska i Małgorzata Sakowska