Konkursy i wystawy /

Jeśli dystans to tylko w „Maseczce literackiej” - podsumowanie konkursu.

Wszystkich zmęczonych pandemią i znudzonych obecnym stanem rzeczy informujemy, że można dostrzec pozytywne strony obecnej sytuacji. Dowiodła tego nasza uczennica Amelia. Wzięła udział w konkursie graficznym pt. „Maseczka literacka” organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Opolu oraz Opolskie Koło Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i zajęła II miejsce! .

W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 41 prac, a członkami Jury byli Katarzyna Ryrych – pisarka, poetka, malarka; Sławomir Ożug – fotograf, grafik, przedstawiciel firmy Print Terminal; Alicja Kisała – kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji Czytelnictwa RZPWE PBW; Justyna Jurasz – pracownik Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji. Zobaczcie zresztą sami, jak w kreatywny sposób można zaprojektować maseczkę ochronną przeciw Covid-19 z literackim cytatem na graficznym tle.

Żywimy nadzieję, że - jak śpiewał klasyk - jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. A póki co, gratulujemy Amelii i wszystkich zachęcamy do pójścia w jej ślady. Znienawidzone maseczki mogą być także źródłem jakże pożądanego dystansu (zwłaszcza do siebie).

Opracowała:

Ilona Jeziorkowska