Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu „Muzyka Moniuszki w obrazach”.

W związku z Rokiem Moniuszkowskim Zespół Szkół nr 33 zorganizował międzyszkolny konkurs plastyczny „Muzyka Moniuszki w obrazach”. Jego celem było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy na temat twórczości polskiego kompozytora oraz uwrażliwienie na tzw. „muzykę poważną”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII SP oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Tematyka okazała się niełatwa, dlatego też wzięło w nim udział jedynie 5 szkół. Łącznie nadesłano 48 prac. Jury oceniło ich oryginalność w podejściu do tematu, estetykę i precyzję wykonania.

Nagrodzone zostały następujące osoby:

Klasy IV - VI SP

I miejsce – Hebisz Bruno - ZS nr 20 w Bydgoszczy
II miejsce – Mikuła Natalia - ZS nr 20 w Bydgoszczy
III miejsce – Szuba Wiktoria – SP nr 37 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Wegner Wiktoria - SP nr 37 w Bydgoszczy

Klasy VII – VIII SP

I miejsce – Łachowska Marcelina - ZS nr 20 w Bydgoszczy
II miejsce – Kurek Julia – ZS nr 33 w Bydgoszczy
III miejsce – Szkudlarek Amelia - ZS nr 33 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Kujawa Helena – SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy

Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne:

I miejsce – Leciejewska Dominika – ZS nr 33 w Bydgoszczy
Długołęcki Krzysztof – Liceum Plastyczne w Bydgoszczy
II miejsce – Ziomek Iga – ZS nr 33
III miejsce – Jendraszak Klaudia – ZS nr 33

Fundatorem dyplomów i nagród jest Departament Kultury i Edukacji Kujawsko – Pomorskiego Urządu Marszałkowskiego w Toruniu. Zostaną one dostarczone laureatom do szkół lub przekazane za pośrednictwem sekretariatu ZS nr 33. Prace prezentowane będą od listopada 2019 roku na wystawie zorganizowanej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy przy ul. Skłodowskiej – Curie 4.
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom za udział w konkursie.

opracowała Beata Deptuła