Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu „Moje spotkanie ze szkoła szpitalną”.

W roku 2019 przypada 60 rocznica powołania do istnienia Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy. Wydarzenie to stało się okazją do zorganizowania konkursu pt. „Moje spotkanie ze szkoła szpitalną”.
Konkurs zainspirował kadrę nauczycieli do upamiętnienia postaci długoletniego pracownika Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy –p. Aliny Poznańskiej, wspaniałego nauczyciela języka polskiego. Społeczność szkolna pamięta jej poświęcenie, pogodę ducha oraz ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz chorego dziecka.
Istotą konkursu było wykonanie prac plastycznych lub przygotowanie krótkich wypowiedzi pisemnych nawiązujących do funkcjonowania i misji szkoły szpitalnej.
W konkursie wzięło udział łącznie 67 uczniów. W kategorii literackiej nadesłano 27 prac, natomiast w kategorii plastycznej 40 prac.
Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe będą wyeksponowane w formie wystawy podczas uroczystości z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia naszej szkoły oraz od 21 października 2019 roku w holu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.
Podsumowanie konkursu „Moje spotkanie ze szkołą szpitalną”.
Kategoria: Prace literackie
I miejsce- Iga Kotlarek, klasa II
I miejsce- Gabriela Sujka, klasa V
I miejsce- Natalia Borzych, klasa I LO
II miejsce- Karolina Filipowska, klasa VIII
III miejsce- Kamila Mielcarek, klasa VIII

Kategoria: Prace plastyczne
I miejsce: Matylda Palka, klasa I
II miejsce: Michalina Piórkowska, klasa I
III miejsce: Wojciech Nogalski, klasa II
I miejsce: Maja Schimmelpfennig, klasa VIII
II miejsce: Kryspin Werner, klasa VI
III miejsce: Roksana Śledź, klasa VI
I miejsce: Maria Walczewska, klasa I LO

Wyróżnione prace:
Weronika Konieczna, klasa III LO
Oliwia Sudyk, klasa I LO

Zwycięzcom gratulujemy osiągnięcia sukcesu.

Organizatorzy: Katarzyna Sypniewska, Bożena Gęborys, Monika Fabrycka, Agnieszka Kiernicka
Opracowanie: Monika Fabrycka, Bożena Gęborys