Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu "Serce moim sprzymierzeńcem".

Serce, symbol uniesień i emocji, ale to przede wszystkim, najważniejszy organ naszego ciała. Na co dzień nie uświadamiamy sobie jak bardzo potrzebuje naszej uwagi i zadbania o dobre funkcjonowanie. Od kilku lat w ramach promowania wiedzy o chorobach serca i profilaktyce z tym związanej, organizujemy konkursy ogólnopolskie skierowane do szkół szpitalnych i oddziałów kardiologicznych. Tegoroczny nosił tytuł "Serce moim sprzymierzeńcem". Nadesłano 68 prac, z których nagrodzono 16. Jak zwykle wyłonienie laureatów nie było łatwe. Organizatorzy kierowali się samodzielnością wykonanych prac, różnorodnością technik plastycznych i największą zbieżnością z tematem konkursu.
Nagrodzono następujących uczniów:

W kategorii Przedszkole:
I miejsce Mikołaj Dróżdż ZSS nr 3 Kraków
II miejsce Antonina Tybuszewska ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce Jan Konopa Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu

W kategorii klas I - III
I miejsce Krystyna Ciechowicz ZSS nr 3 Kraków
II miejsce Katarzyna Kachel ZS im. M. Kotańskiego Inowrocław
III miejsce Gabriela Szumilas ZSS przy SU Kołobrzeg
wyróżnienie Hubert Sieraczkiewicz ZS nr 33 Bydgoszcz

W kategorii klas IV - VIII
I miejsce Karolina Wilińska ZSS przy SU ""Słoneczko" Kołobrzeg
I miejsce Anna Mirugas Szkoła Filialna przy oddziale pediatrycznym w Lublińcu
II miejsce Sara Gralak ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce Weronika Socha ZSS nr 3 Kraków

W kategorii klas ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
I miejsce Katarzyna Gołębiewska Społeczne LO w Unieściu
II miejsce Filip Szczepkowski ZSS nr 78 Warszawa
II miejsce Amelia Bajbel ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce Zuzanna Zielińska Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa
wyróżnienie Martyna Tym ZS nr 33 Bydgoszcz

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. O sposobie wręczenia nagród uczniowie zostaną poinformowani telefonicznie. Wystawa prac konkursowych będzie miała miejsce w holu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

opracowała Beata Kocoń