Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu pt „List do ulubionego bohatera książki”.

„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone”…, czy oby na pewno? W dzisiejszych czasach, gdzie tradycyjną pisownię listu, wyparły inne komunikatory, których używamy za pomocą komputera bądź telefonu, bardzo często napisanie listu przez nas, jest nie lada wyzwaniem. Konkurs na list do bohatera literackiego, stał się pretekstem do przypomnienia, bądź doskonalenia pisowni listu ze wszystkimi jego elementami- np. stworzeniem koperty, a także znaczka pocztowego.
Podczas oceniania prac, zwrócono uwagę na zgodność z tematem, pomysłowość, kreatywność, estetykę pracy, oryginalne ujęcie tematu. Uczniowie w swoich pracach najczęściej dzielili się swoimi wrażeniami po przeczytanej książce, prosili swoich bohaterów o opisanie wybranej przygody, zadawali mu pytania, a także podejmowali tematy związane z ich życiem.
Nagrodzeni uczniowie:

Kategoria klas IV-VI
1 miejsce:
Zuzanna Miękisz,

Kategoria klas VI-VII
1 miejsce:
Oliwia Górska
2 miejsce
Bruno Kołodziej

Laureaci zostaną poinformowani o nagrodach telefonicznie.
Gratulujemy zwycięzcom.
Opracowała: Monika Fabrycka