Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Konkursy i wystawy /

powrót

Rozstrzygnięcie konkursu "Kropka w książce, kropka na mapie, kropka w przyrodzie, koniec i kropka...

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku i ma charakter globalny. Inspiracją do działań w tym temacie była wydana w 2003 roku książka Petera H. Reynoldsa „The Dot”. Jej bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, a malutka kropka stała się impulsem do jej kreatywnych działań plastycznych.
Historia ta zainspirowała nauczycieli naszej szkoły do rozmowy z uczniami na temat przełamywania trudnych barier związanych z pewnością siebie, a kropka okazała się atrakcyjnym motywem przewodnim do przeprowadzanie konkursu na temat "Kropka w książce, kropka na mapie, kropka w przyrodzie, koniec i kropka". Oto jego laureaci:

1 miejsce WERONIKA ŚLIWA kl 7
2 miejsce Oliwier Raczyński kl 6
3 miejsce Jakub Wnuk-Lipiński kl 7

Świętowanie tego wydarzenia było doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności, pomysłowości i zachęcenia ich do twórczego działania.
W trakcie zajęć edukacyjnych przeprowadzonych na kilku oddziałach szpitalnych, uczniowie wykonywali wiele ciekawych prac plastycznych, literackich, a także rozwijali swoje umiejętność myślenia abstrakcyjnego, planowania ruchu oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Mała kropka okazała się wyjątkowo przydatnym kluczem do krainy dziecięcych marzeń, dobrej zabawy i otwarcia drogi do pozytywnego myślenia naszych uczniów.

Tekst: Ilona Jeziorkowska
Organizatorzy zajęć oraz zdjęcia:
Monika Fabrycka,
Aleksandra Matuszak,
Ilona Jeziorkowska.