Konkursy i wystawy / Konkursy 2018/2019

powrót

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Angielskie piktogramy”

Konkurs „Angielskie piktogramy” zorganizowany był dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas VII-VIII szkoły podstawowej i III klasą gimnazjalną. Przeprowadzany był od października do grudnia 2018. Konkurs skierowany był do uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych w całej Polsce. Łącznie nadesłano 49 prac plastycznych.

Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu angielskiego idiomu, związku frazeologicznego, przysłowia lub powiedzenia tak, aby każdy wyraz przedstawiony był w formie plastycznej dowolną techniką. Wszystkie prace, które otrzymaliśmy były bardzo oryginalne i zasługiwały na nagrodę, dlatego też wybór tych najładniejszych był bardzo trudny. Przy rozstrzygnięciu konkursu komisja brała pod uwagę pomysłowość, oryginalność, pracochłonność, zgodność z tematem, poprawność językowa oraz estetykę wykonanej pracy.

Nagrodzone prace uczniów znajdują się w galerii na stronie internetowej naszej szkoły.

W konkursie przyznano łącznie 6 nagród. Poniżej przedstawiamy listę laureatów naszego konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej:
1. miejsce – Wojciech Gałka, kl. V, Szkoła Podstawowa nr 101 we Wrocławiu;
2. miejsce – Julia Paciej, kl. V, Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju;
3. miejsce – Emilia Tomaszewska, kl. V, Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum:
1. miejsce – Weronika Wityńska, kl. III gimnazjum, Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie;
2. miejsce – Wiktoria Rak, kl. VIII SP, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu;
3. miejsce – Agnieszka, kl. III gimnazjum, Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!