Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Województwo kujawsko-pomorskie w kolorze”

Konkurs zorganizowany był dla uczniów klas I-III SP, IV-VI SP i VII-VIII SP oraz III klas gimnazjalnych. Przeprowadzany był od października do listopada 2018 roku. Łącznie na konkurs nadesłano 66 prac plastycznych, w tym klasy I-III-32 prace, Klasy IV-VI-23 prace, Klasy VII, VIII i Gim-11 prac. W przedsięwzięciu uczestniczyło 10 szkół z naszego województwa: w tym Szkoły Podstawowe nr 9,13,15,43,56,60 i Zespoły Szkół nr 30 i 33 z Bydgoszczy, jak również Zespół Szkół nr 2 z Sępólna Krajeńskiego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Nakła nad Notecią.

Młodzi artyści odzwierciedlili piękno architektury i ukazali uroki polskiej przyrody na terenach województwa kujawsko - pomorskiego. Sięgając po wiele technik plastycznych wykazali się artyzmem i pomysłowością. W konkursie wzięli udział także uczniowie szkoły szpitalnej przebywający w bydgoskich szpitalach, którzy przygotowali prace malowane farbami, narysowane pastelami czy też wydzieranki, co pozwoliło im na odreagowanie napięć związanych z hospitalizacją i zapomnienie o chorobie.

Wybór najładniejszych prac jak zawsze był bardzo trudny, ponieważ wiele z nich zasługiwało na nagrodę. Dzieła młodych twórców prezentowane są w holu Szpitala Uniwersyteckiego wzbudzają zainteresowanie i przyciągają uwagę przechodniów swoją kolorystyką.

W konkursie przyznano łącznie 11 nagród . Poniżej przedstawiamy listę laureatów naszego konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasy I-III Szkoła Podstawowa
Barbara Czyżycka, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 56 Bydgoszcz