Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Mój niezwykły latawiec”

Każdy z nas choć raz w życiu widział latawiec i zapewne co najmniej połowa trzymała w ręku linkę, na której drugim końcu, wysoko nad głowami unosił się latający obiekt. Historia tego jednego z najstarszych przyrządów latających sięga kilkuset lat przed naszą erą, a jego ojczyzną są Chiny. Latawce były (i są) wykorzystywane do rozmaitych celów, a także stały się obiektem licznych eksperymentów. Występują różne rodzaje latawców.
Poprzez nasz konkurs zaprosiliśmy dzieci w szpitalach do eksperymentowania i stworzenia własnego, niezwykłego latawca. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział i wykazali się pomysłowością i twórczą wyobraźnią. W swoich pracach wykorzystali różnorodne techniki i materiały plastyczne.
Organizatorzy konkursu, przy ocenie prac, wzięli pod uwagę samodzielność, estetykę wykonania i kreatywność dzieci. Nagrodzono następujące osoby:

w kategorii klas I - III
I miejsce Mikołaj Górski
II miejsce Ada Pastuszak
III miejsce Adam Czyżnikiewicz

w kategorii klas IV – VI
I miejsce Klaudia Gwozdowska
II miejsce Natalia Zawadka
III miejsce Antonina Pawlaczyk
wyróżnienie Roksana Wittkowska

w kategorii klas VII – Gimnazjum
I miejsce Miłosz Bronowski
II miejsce Martyna Nabiałkowska
III miejsce Klaudia Paluszewska

Wszystkim uczniom dziękujemy za podjęcie wyzwania i wykonanie prac konkursowych. Nagrody i dyplomy można będzie odbierać w sekretariacie szkoły od dnia 30.05.2018r. w godzinach od 8.00 do 15.00.
Prace będą wystawione podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka w dniu 29.05.2018r. w sali malinowej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Małgorzata Sakowska