Konkursy i wystawy / Konkursy 2017/2018

powrót

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.”Moja autorska kartka wielkanocna”.

     Realizując nadrzędne dla naszej szkoły cele terapeutyczne, w tym osiągnięcie przez chore dziecko sukcesu, zaprosiliśmy uczniów przebywających na leczeniu w bydgoskich szpitalach do konkursu plastycznego pt." Moja autorska kartka wielkanocna". Celem konkursu było podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, edukacja w zakresie poznawania obyczajów i znaczenia świątecznej symboliki oraz rozbudzenie twórczej inwencji i kreatywności dzieci. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło 46 prac z 9 oddziałów. Dziecięca wyobraźnia i aktywność twórcza nie zawiodły. W swoich pracach uczniowie wykorzystali różnorodne techniki i materiały plastyczne.


Organizatorzy konkursu, przy ocenie prac, wzięli pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość i kreatywność dzieci. Nagrodzono następujące osoby w kategorii:
Przedszkole
I miejsce Julia Brzozowska - reumatologia
II miejsce Zofia Landowska - gastroenterologia
III miejsce Natalia Głon - onkologia
Klasy I-III
I miejsce Alicja Błaszczyk - neurologia
II miejsce Kajetan Olechowicz - choroby infekcyjne i hepatologia
III miejsce Alicja Szramka - onkologia
Klasy IV- VII
I miejsce Karolina Wozowicz - onkologia
II miejsce Marta Chudzińska - chirurgia WSD
III miejsce Jan Gronowski - endokrynologia
Wyróżnienia otrzymały :
Angelika Rucińska - kardiologia
Patrycja Stellmacher - gastroenterologia

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pokonkursowa wystawa prac będzie miała miejsce w Przedszkolu Niepublicznym ” Muminki” w Bydgoszczy. Nagrody i dyplomy będzie można odebrać w sekretariacie Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 4 w Bydgoszczy o czym laureaci i ich opiekunowie zostaną powiadomieni osobiście.

Organizatorzy: Małgorzata Ziętara, Anna Karolczak