Konkursy i wystawy /

Wyniki ogólnoszkolnego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych pt. ”DACHL-Lӓnder w pigułce“ – wykonanie padleta

W marcu 2015 r. podczas lekcji języka niemieckiego oraz informatyki na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali przeprowadzono konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych pt. ”DACHL-Lӓnder w pigułce.“
      Ideą konkursu była popularyzacja wiedzy na temat państw niemieckojęzycznych oraz poszerzenie wiedzy na temat wykorzystania nowoczesnych narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych. Przedmiotem konkursu było wykonanie padleta (wirtualnej tablicy korkowej) wybranego kraju niemieckojęzycznego w oparciu o materiał ikonograficzny (zdjęcia, obrazki, chmury wyrazowe, mapy, plany, prezentacje Power Point), tekstowy lub audiowizualny (filmy, awatary, piosenki/teledyski).

Każda praca zawierała następujące informacje:
- nazwę i ogólną charakterystykę regionu;
- ciekawostki związane z danym miejscem/regionem;
- informacje na temat znanych osób pochodzących/mieszkających w danym regionie;
- informacje na temat specyfiki kuchni regionalnej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wykonano szereg bardzo bogatych w treści padletów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, wykorzystując w swoich pracach takie narzędzia jak chmury wyrazowe, awatary, puzzle interaktywne czy też gry multimedialne. Jednym z najczęściej przedstawianych krajów była Szwajcaria, która kojarzy się uczniom przede wszystkim ze serem, czekoladą i zegarkami. Największą atrakcją okazała się możliwość tworzenia własnych awatarów oraz chmur wyrazowych związanych z wybranych krajem niemieckojęzycznym.

Serdeczne wyrazy podziękowania składamy naszym sponsorom za przekazanie licznych nagród: Wydawnictwu Pedagogicznemu WSiP oraz osobom prywatnym.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Klaudia G.
II miejsce – Nicola R.
III miejsce – Łukasz F.
Wyróżnienie – Natalia J.
Wyróżnienie – Karolina Ł.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Organizatorzy: mgr Anna Szopa, mgr Lucyna Popielarska