Konkursy i wystawy / Konkursy 2014/2015

powrót

Sprawozdanie z wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Na tropach sztuki. Piękno krajobrazów polskich” - zobacz galerię zdjęć

Wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Na tropach sztuki. Piękno krajobrazów polskich” miało miejsce w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. Zaproszonymi na tę okazję gośćmi byli Dyrektor ds. Lecznictwa Profesor Jacek Manitius, który wraz z Dyrektorem ZS Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej mgr Izabelą Maciejewską złożyli laureatom serdeczne gratulacje oraz dokonali uroczystego wręczenia nagród. Byli z nami również Kierownik Zespołu Pozalekcyjnego Pani mgr Maria Górska i jak corocznie nieodłącznie towarzyszyła Pani Marta Laska, która wraz z jednym z organizatorów konkursu Pawłem Wysińskim zadbała o uwiecznienie uroczystości wręczenia nagród na fotografiach. Honory części artystycznej pełniła uczennica Magdalena Sliż, która przybyła wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Jeziorowską z Bursy Szkolnictwa Zawodowego im. M. Słuczyńskiej w Bydgoszczy. Występ Magdy urozmaicony piosenkami Majki Jeżowskiej dodał kolorystyki pięknym pracom naszych laureatów, a im samym ubarwił miłe chwile osiągnięcia sukcesu na szczeblu województwa. Wspólna fotografia, słodki poczęstunek, podziękowania nauczycielom ze szkół oraz wymiana doświadczeń w zbliżyła nas do siebie. Pozwoliła też na nawiązanie przyjaźni chociażby z artystą plastykiem Panem Waldemarem Malakiem, który wkrótce podzieli się swoimi umiejętnościami z wychowankami szkoły szpitalnej. Przepiękne prace podziwiać możemy kilka tygodni na holu Szpitala Uniwersyteckiego.

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych wojewódzkiego konkursu plastycznego „Na tropach sztuki. Piękno krajobrazów polskich”.

Wystawa zorganizowana została jak corocznie w holu Szpitala Uniwersyteckiego im A. Jurasza. W pracach pojawiły się różnorodne bardzo interesujące i niejednokrotnie bardzo pracochłonne techniki plastyczne, swymi barwami przyciągające oczy wszystkich przechodniów, co wprowadza magiczną atmosferę odprężenia i relaksu.

W konkursie wzięło udział 11 szkół z naszego województwa. Konkurs zaadresowany był do uczniów klas I-III, IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w pracach uroków krajobrazów naszego kraju. Na konkurs wpłynęło 115 prac, w a udział wzięło 11 szkół z naszego województwa.

Najbardziej oryginalne, interesujące i pracochłonne techniki plastyczne zastosowane w pracach  laureatów konkursu podziwiać można również na korytarzu przy gabinecie Dyrekcji Szpitala  Uniwersyteckiego. Zapraszamy do obejrzenia fotografii.