Konkursy i wystawy /

Sprawozdanie z międzyszkolnego konkursu plastycznego „Serce masz tylko jedno!”

„Serce masz tylko jedno!” – pod takim tytułem zorganizowany został konkurs dla wszystkich, którym zdrowie jest dobrem niezaprzeczalnym. W naszej szkole, zwłaszcza na oddziale kardiologii, od wielu lat obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Organizowane są imprezy, konkursy, wystawy których celem jest wpływanie na świadomość dzieci i młodzieży, by dbały o swoje zdrowie od najmłodszych lat. „Pamiętaj o sercu, Miej serce dla serca, Zawalcz o swoje serce”. To hasła tegorocznych obchodów Światowego Dnia Serca, który był organizowany w  ostatnią niedzielę września w ponad 120 krajach celem upowszechnienia podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół szpitalnych, sanatoryjnych i dzieci z wadami serca, zaś celami, które przyświecały temu przedsięwzięciu: propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zdrowego trybu życia, poszerzanie wiedzy na temat chorób serca i ich leczenia oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej. Nadesłano 160 prac. Organizatorzy konkursu, oceniając prace, brali pod uwagę samodzielność wykonania, oryginalność podejścia do tematu oraz różnorodność technik plastycznych. Nagrody przyznano następującym osobom:

I MIEJSCE Aleksandra Sznaucer Szkoła Przyszpitalna w Lubińcu

Sara Wiśniewska ZS im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu

Zuzanna Piwko ZS Nr 13 w SPZOZ we Wrocławiu

Ewa Fons ZS Nr 33 w Bydgoszczy

Fundatorem nagród jest Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej.

Nagrody zostaną przesłane pocztą na podane adresy. Pokonkursowa wystawa prac miała miejsce 18 października 2014r. podczas trwania VII Ogólnopolskiej Konferencji dla nauczycieli, pedagogów i psychologów w Bydgoszczy ul. Piotrowskiego 12-14, budynek KPSW. Prace będą również wystawione 15 listopada 2014r. podczas III Konferencji Kardiologicznej o problemach dzieci i dorosłych z wadą serca w Warszawie.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zainteresowanie naszym konkursem.