Konkursy i wystawy /

Sprawozdanie z konkursu plastycznego ,,Kartka okolicznościowa” - zobacz galerię zdjęć

Na przełomie października i listopada 2014  odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem ,,Kartka okolicznościowa". Był on adresowany do uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu były prace plastyczne wykonane różnymi technikami w formie kartek na różne okazje.

Celem konkursu było:

-Propagowanie wśród dzieci i młodzieży samodzielne wykonywanie kartek okolicznościowych, np. Dzień Matki, Dzień Babci itp.

-Poszerzanie wiedzy na temat różnych świąt w kalendarzu i kultywowanie tradycji tworzenia drobnych podarunków.

-Rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

-Doskonalenie sprawności manualnych oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania i łączenia różnych technik plastycznych.

-Dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie oraz samodzielne wykonanie pracy.

Prace były wykonywane indywidualnie. Ogółem napłynęło 19 prac z następujących oddziałów:laryngologia,neurologia,gastroenterologia,kardiologia,pneumonologia.

Kartki oceniono wg następujących kryteriów:

Ø klasy I – III

Ø klasy IV – VI

Ø klasy gimnazjalne

Nie otrzymałyśmy żadnych prac z grupy wiekowej przedszkolaków.

Przy ocenie prac brane były pod uwagę pomysłowość, oryginalność techniki ,pracochłonność i estetyka wykonania.

W kategorii kl I-III pierwsze miejsce zajęła praca Oskara z kl II z oddziału pneumonologii.

Kolejne miejsce otrzymał Mateusz lat 9z oddziału neurologii, miejsce III przypadło Oliwii z kl III z oddziału kardiologii.

W kategorii kl IV-VI najładniejszą pracę wykonała Marcelina z kl VI z oddziału pneumonologii.

Miejsce drugie, a zarazem drugą nagrodę otrzymała Monika z kl V,która przebywała na oddziale laryngologii.

Trzecie miejsce uzyskała Martyna Łuczak z kl VI przebywająca na oddziale pneumonologii.

Bardzo ładne kartki okolicznościowe wykonali też gimnazjaliści. Pierwsze miejsce w tej kategorii uzyskała Natalia Kotowska z kl III z oddziału neurologii, drugie miejsce przypadło E.Fons lat 14 z gastroenterologii, trzecie zaś miejsce otrzymała praca Nikoli Stóżewskiej z kl.I.

Prace wyróżnione wykonane zostały bardzo ciekawymi technikami.

Dzieci obdarowano nagrodami i dyplomami.

Odpowiedzialni: Bożena Dorszewska, Milena Kozik