Konkursy i wystawy /

Podsumowanie konkursu plastycznego „Ozdoby świątecznego stołu”

Na początku grudnia zaprosiłyśmy uczniów szkoły szpitalnej do udziału w konkursie plastycznym na temat: „Ozdoby świątecznego stołu”. Naszym zamierzeniem było zachęcenie do ręcznego wykonania dekoracji świątecznego stołu,  które będą odzwierciedlały pomysły i wizje artystyczne uczestników. Konkurs przeznaczony był dzieci i młodzieży od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Łącznie napłynęło 25 prac, w których uczestnicy pokazali moc swojej inwencji twórczej i pomysłowość w łączeniu różnorodnych materiałów plastycznych. Piękne choinki, aniołki, talerze, świeczniki – to tylko, niektóre z konkursowych  propozycji

Ze względu na wyrównany poziom artystyczny uczestników, w najmłodszej kategorii wiekowej przyznanych zostało 6 wyróżnień.
1. Adam K. – Oddział Laryngologii WSD
2. Marcel K. - Oddział Laryngologii WSD
3. Kacper M. - Oddział Laryngologii WSD
4. Jakub W. – Oddział Neurologii WSD
5. Jakub A. - Oddział Neurologii WSD
6. Hubert O. – Oddział Pneumonologii WSD.

W kategorii klas IV – VI Szkoły Podstawowej nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I miejsce – Kinga M. – Oddział Kardiologii WSD
II miejsce - Nina G. – Oddział Pediatrii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego
II miejsce - Paula M. – Oddział Chirurgii WSD
II miejsce - Dominika A. - Oddział Chirurgii WSD
III miejsce – Kornelia U. - Oddział Kardiologii WSD.
W kategorii klas gimnazjalnych nagrody przyznano:
I miejsce – Ewie F. - Oddział Chirurgii WSD
II miejsce - Patrycji C. - Oddział Kardiologii WSD.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych i oryginalnych pomysłów. Szczególne słowa uznania kierujemy do uczniów nagrodzonych i wyróżnionych, których dekoracje były wyjątkowo piękne oraz bardzo starannie i estetycznie wykonane.

B. Kocoń, J. Michalak, M. Stamm Bossak, M. Górska.