Konkursy i wystawy /

Konkurs matematyczny „I Ty zostaniesz Pitagorasem” rozstrzygnięty

Jak co roku w naszej placówce odbył się konkurs matematyczny „I Ty zostaniesz Pitagorasem”. Tym razem związany był z podsumowaniem programu własnego „Moje 45 minut z matematyką” realizowanym na oddziałach szpitalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
       Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia  i poprawnego formułowania wniosków, a także popularyzacja możliwości dzieci i młodzieży przewlekle chorej.
Każdy uczeń otrzymał gotowy zestaw pięciu zadań do rozwiązania. Zadania były opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy, opatrzone były one w rysunki i ciekawe treści.
       Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.
Najlepszymi okazali się:

KATEGORIA KLAS IV-VI SP
I miejsce –  Olga P.
II miejsce – Michalina H.
III miejsce – Mateusz A.

KATEGORIA KLAS I-III GIM
I miejsce –  Zuzanna K.
II miejsce – Klaudia G., Sandra B., Wiktor W.
III miejsce – Łukasz W.

GRATULUJEMY!!!!