Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Wigilia na Oddziale Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii WSOZ w Bydgoszczy

Jest taki dzień, na który czekają i dzieci, i dorośli. Jedyny taki, który zdarza się raz w roku...

W tym roku na Oddziale Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii WSOZ w Bydgoszczy Wigilię świętowaliśmy 20 grudnia. To był dzien pełen niesamowitych wrażeń, bo w szpitalu pojawił się nie tylko święty Mikołaj, ale także jego specjalny gość – Pani Mikołajowa. Każde z nich przygotowało dla małych pacjentów cała masę prezentów oraz wesołe, świąteczne zagadki i guzikowe zadanie artystyczne. Nasi goście odwiedzili wszystkie dzieci przebywające na leczeniu w bydgoskim szpitalu. Święty Mikołaj rozpoczynał spotkania z dziećmi od zabawnych zagadek, których sam był autorem. W ich rozwiązywaniu z pomocą często przychodziła Pani Mikołajowa, która rownież przygotowała zadanie kulinarne. Z wielkiego garnka dzieci losowały nazwy różnych potraw, a następnie decydowały, które z nich powinny znaleźć się na świątecznym stole. Zadanie nie zawsze okazywało się łatwe, bo łasuch Mikołaj przekonywał dzieci, że wszystkie przygotowywane przez Panią Mikołajową potrawy zasługują na to, aby znalazły się na świątecznym stole. Święty Mikołaj okazał się także wielkim fanem świątecznej choinki. Zapewniał wszystkich, że co roku sam dekoruje świąteczne drzewko, które zapewne bez pomocy Pani Mikołajowej i elfów nie wyglądałoby tak pięknie i kolorowo. W tym roku święty Mikołaj zebrał wszystkie guziki, które odpadły malym elfom podczas ciężkiej pracy pakowania prezentów. Postanowił, że dzieci wykonają swoje małe świąteczne drzewka dekorując je właśnie tymi guzikami. Efekt był naprawdę imponujący. Okazał się, że nasi uczniowie to prawdziwi artyści. Spotkanie ze świętym Mikołajem i jego gościem przygotowało wszystkich małych pacjentów do magii nadchodzących świąt. Miło było zobaczyc uśmiechnięte buzie naszych uczniów. Wizyta tych specjalnych gości pozwoliła im na odreagowanie przeżyć związanych z hospitalizacją. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku święty Mikołaj znowu przygotuje dla nas zaskakujące niespodzianki.

Dziękujemy również sponsorom, którzy obdarowali w tym roku małych pacjentów prezentami. Dary przekazali uczniowie klasy IIb z Liceum nr VIII z panią wychowawczynią – Małgorzatą Galij i przedstawiciel Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy – Andrzej Mamys SBLJ – kanclerz Komandorii Kujawsko – Pomorskiej. Do akcji włączyła się również firma Atos. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów.