Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Spotkanie z Panią Joanną Brodzińską – Brula Handmade na Gastroenterologii i Neurologii.

Rękodzieło stało się obecnie dobrym pomysłem na własny biznes. Kiedyś rękodzieło było kojarzone jako wyrób ludowy mający przede wszystkim cechy kultury w której powstał, obecnie jednak słowo to poszerzyło swoje znaczenie. Handmade bo w takiej właśnie formie przywędrował do nas ten wyraz z Anglii jest dzisiaj sposobem na życie. Dnia 21.11.2018 roku mieliśmy okazję gościć na oddziałach Neurologii w WSD oraz Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Panią Joannę Brodzińską z Brula Handmade, która właśnie zajmuje się rękodziełem. Pani Asia na zajęciach starała się przybliżyć swoją pracę. Opowiedziała oraz pokazała dzieciom swoje wytwory pracy, które wykonuje na co dzień m.in. ręcznie malowane szkatułki, obrazy, torby, poszewki na poduszki oraz ręcznie wykonywane kartki i albumy. Dzieci były zachwycone pracami, które mogły obejrzeć. Spotkanie z Panią Asią było połączone z warsztatami, które poprowadziła na temat kartek ręcznie robionych. Uczniowie mieli okazję poznać krok po kroku jak taką kartkę wykonać, na co zwrócić najbardziej uwagę. Podczas tych zajęć powstały piękne, małe dzieła. Dzieci choć na chwilę mogły zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za chęć dzielenia się swoją pracą i pomysłami z dziećmi.
Opracowała: Marta Modrzyńska