Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI W KLINICE PEDIATRII,HEMATOLOGII I ONKOLOGII

„Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom” to hasło programu edukacji ekologiczno – łowieckiej realizowanego przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, mającego przybliżyć najmłodszym leśne życie dzikich zwierząt.
Dnia 06.11.2018 roku nasz oddział odwiedzili myśliwi , którzy opowiedzieli dzieciom o mieszkańcach lasu i ich zwyczajach. Uczniowie zapoznali się ze środowiskiem bytowania poszczególnych gatunków takich zwierząt jak sarna, łoś, dzik czy zając. Poznali tajniki pracy myśliwych związanych z opieką nad zwierzętami dziko żyjącymi, zwłaszcza w okresie zimy. Nauczyli się także jak rozpoznawać odgłosy i tropy zwierząt w lesie oraz jak ustrzec się przed dzikiem.
W kolejnej części spotkania dzieci usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą lasu i jego mieszkańców, rozwiązując zagadki i zadania tematyczne.
Uczniowie otrzymali również upominki w postaci pięknie wydanych książek i kolorowanek.
Dzięki niezwykłym opowieściom myśliwych dzieci poznały bliżej zwierzęta dziko żyjące w lesie , ich zwyczaje, upodobania i sposób życia oraz zgłębiły wiedzę przyrodniczo – ekologiczną.
Zadowolone i uśmiechnięte buzie naszych małych pacjentów są dowodem, że takie spotkania są niezwykle potrzebne, dają dużo radości i pomagają odreagować stres towarzyszący im podczas hospitalizacji.
Opracowała : Małgorzata Ziętara