Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Przedświąteczne spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi - 13 grudnia 2018

Od kilkunastu lat wolontariusze z Fundacji Cane Pro Humano współpracują z naszą szkołą. Także w tym roku, pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz ich rodzice, mieli okazją uczestniczyć w przedświątecznym spotkaniu z pieskami z fundacji. Pani Magda Halkiewicz Ujazdowska oraz wspaniałe opiekunki psiaków jak zawsze z dużym spokojem i sympatią zaprezentowały możliwości i umiejętności piesków. Wspólna zabawa, bardzo przypadła do gustu wszystkim uczestnikom. Każdy mógł przytulić i pogłaskać czworonogich ulubieńców, a także pokonać lęk, który często towarzyszy dzieciom w kontaktach ze zwierzętami. Tego popołudnia nie było wśród nas „smutasów”, bo nie sposób nie uśmiechnąć się gdy pies radośnie wykonuje polecenia, pozwala na bezpieczny kontakt, podaje łapę, pokazuje wyuczone w czasie ćwiczeń ruchy i wypełnia zadania, które po nim powtarza dziecko.
Zawsze w trakcie takich spotkań towarzyszą wszystkim bardzo pozytywne emocje, a dzieci spontanicznie włączają się do zabawy zapominając o chorobie i problemach związanych z pobytem w szpitalu. Podczas zabawy wolontariuszki wplatają także elementy edukacyjne, przekazują wiedzę na temat zachowań psów, pokazują jak należy postępować, by psa nie spłoszyć i nie zdenerwować.
Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało piękną maskotkę – pluszowego pieska, któremu trzeba było nadać imię i kilka razy dziennie przytulić i powierzyć smutki. Jeszcze następnego dnia nasi uczniowie wspominali to niesamowite popołudnie, tak inne od codziennej, szpitalnej szarości.
Do wszystkich szkolnych świetlicy otrzymaliśmy także od fundacji koraliki. Z nich na pozalekcyjnych zajęciach wychowawczych dzieci wykonywały ulubionego zwierzaka, którego można było zabrać do domu.

Wszystkim wolontariuszom z Fundacji Cane Pro Humano oraz cudownym psiakom dziękujemy za piękne chwile, które dzięki ich uprzejmości i życzliwości mogliśmy przeżyć.

Maria Górska