Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Pokonkursowe wystawy na temat: Jesień w kolorze złocistym

Jak piękna jest złota, polska jesień można się przekonać oglądając prace uczniów Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy, które zostały wykonane w ramach szkolnego konkursu plastycznego. Wielobarwne, pełne ciepłych kolorów pejzaże, przebarwiające się liście, aromatyczne owoce i warzywa – to tylko niektóre pomysły na wykonanie zadania konkursowego. Wszystkie prace zasługują na pochwałę i zauważenie, dlatego organizatorzy konkursu na temat: ”Jesień w kolorze złocistym” postanowili wyeksponować je na dwóch wystawach pokonkursowych. Prace nagrodzone można oglądać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy, a wszystkie pozostałe ozdabiają szpitalne korytarze w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Od naszych uczniów możemy nauczyć się ciekawego spojrzenia na zmiany zachodzące w przyrodzie, a bogactwo wykorzystanych technik plastycznych pokazuje jak różnorodnie i pomysłowo można łączyć materiały zdobnicze.

Opracowanie: M. Górska, J. Michalak, M. Stamm Bossak