Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Podsumowanie akcji zbiórki “Biały Miś 4”

     To już czwarty raz kiedy Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest inicjatorem akcji „Biały Miś 4”, przeprowadzonej w dniach 01.10.2018 – 02.12.2018.
     Celem tegorocznej akcji była zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek i Wigilii dla naszych uczniów z kl. I-III SP, IV-VI SP, uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych szpitali w Bydgoszczy.
     Jako nauczyciele szkoły szpitalnej staramy się uczynić wszystko, aby nasi uczniowie, pacjenci bydgoskich szpitali, otrzymali choćby drobne podarunki, które odwracałyby ich myśli od choroby, niwelowały złe napięcia spowodowane hospitalizacją.
W tym roku nasze przedsięwzięcie wsparły placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne oraz takie osoby, które pragną pozostać anonimowe.
     Serdecznie podziękowania kierujemy do Przedszkola nr 59 w Bydgoszczy, Przedszkola Niepublicznego „Buziaczek”, Przedszkola Niepublicznego „Smerfuś” Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, Zespołowi Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku, International School of Bydgoszcz, Szkoły Podstawowej nr 35 w Bydgoszczy, Klubu przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie, Szkoły Podstawowej nr 30 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy, Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach, Firmy LAUREOLA – Daria Kalemba i uczestniczek zajęć oraz osobom prywatnym. Dziękujemy wszystkim, którzy pragnęli przyczynić się do tego, aby nasi podopieczni, mimo trudnych chwil związanych z pobytem w szpitalu, spędzili te szczególne święta w radosnej niezapomnianej atmosferze.

Jako organizatorzy już czwartej takiej akcji jesteśmy przepełnieni głęboką wdzięcznością oraz wielką radością, że ponownie spotkała się ona z pozytywną odpowiedzią. Ogromnie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji nie tylko za przekazane upominki dla naszych uczniów, ale także za niezmierne zaangażowanie, nieustającą współpracę, słowa wsparcia i uznania. Mamy nadzieję na dalsze wspólne działania na rzecz dzieci, ponieważ wierzymy, że „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.”

Organizatorzy akcji:
mgr Marta Modrzyńska, mgr Beata Kocoń