Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Onkologia wspomina Jana Pawła II

W dniu 17 października 2018 roku w świetlicy Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii odbyło się spotkanie w związku z kolejną rocznicą wyboru na stolicę Apostolską Jana Pawła II. Sylwetkę Ojca Świętego przypomniał nam film „Wspomnienie Jana Pawła II”, który wprowadził nas w klimat tamtych lat. W tle filmu brzmiała muzyka i śpiew „Starego Dobrego Małżeństwa”, które poprowadziło nas drogą świętego Papieża od jego wyboru -16.10.1978 aż do samej śmierci - 2.04.2005 roku. Ksiądz Darek rozpoczął refleksyjną rozmowę z zebranymi dziećmi i rodzicami nawiązując do najpiękniejszych scen z filmu odnoszących się do życia, nauczania i pontyfikatu Jana Pawła II. Niektóre z wspomnień wywarły ogromne wzruszenie, zwłaszcza u rodziców naszych pacjentów. Piosenka pt. „Barka” zaśpiewana charakterystycznym głosem Papieża była pięknym uzupełnieniem tematu naszego spotkania. Podsumowaniem zaś był test o Janie Pawle II, którego wypełnienie, dla uważnych słuchaczy, nie sprawiało najmniejszego kłopotu.
Spotkanie przygotował i poprowadził ks. Darek Okoński, przy skromnej pomocy Ewy Konarskiej – Koźlak.