Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Mikołajkowe spotkanie z zawodnikiem i działaczami Polonii Bydgoszcz w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcy

Piątego grudnia 2018 roku przedstawiciele Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz przyjechali do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Wigilia mikołajek to dobry czas, by osłodzić życie chorym dzieciom. Cieszymy się, że tak ważni goście mimo przedświątecznego zabiegania spędzili trochę czasu z uczniami naszej szkoły.
     Radość małych pacjentów była ogromna gdy na ich drodze stanął Mikołaj w towarzystwie ogromnej, klubowej maskotki – Gryfa. Początkowo maluchy spoglądały na Gryfusia z zaciekawieniem, ale chwilę później wszyscy pozowali już w jego objęciach do pamiątkowych zdjęć. Dla tych nieco starszych, nie lada gratką było spotkanie z niezwykłym gościem - panem Mikołajem Curyło (zawodnikiem Żużlowego Klubu Sportowego Polonia). Dzieciaki z dużym zainteresowaniem zadawały panu Mikołajowi pytania dotyczące jego kariery, a także tajników sportu żużlowego. Niestety w szkolnej świetlicy nie mogliśmy poczuć zapachu pędzącego motocykla, ale każdy z bliska zobaczył kevlar, zrobił sobie zdjęcie z zawodnikiem i otrzymał autograf tak ważny dla kibica tej dyscypliny sportu.
     Jak przystało na prawdziwe mikołajki, były też słodycze - mnóstwo słodkości, które Mikołaj i goście rozdawali wszystkim napotkanym dzieciom i rodzicom.
     Dziękujemy za miłe, słodkie i ciekawe przedpołudnie. Dla niektórych z naszych podopiecznych była to jedyna okazja na bezpośredni kontakt z zawodnikiem znanym z toru żużlowego, a dla innych słowo speedway nabrało zupełnie innego znaczenia.

Maria Górska