Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Impreza "Bezpieczni w sieci" - WSD 14.03.2019

Internet zwany siecią. Wydaje nam się, że wszystko o nim wiemy i potrafimy się w nim „poruszać”. Często zapominamy jednak o pojawiających się starych i nowych zagrożeniach. Ku przestrodze i pamięci, uczniowie z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego spotkali się by wspólnie przypomnieć sobie co robić a czego nie, korzystając ze stron Internetowych, mediów społecznościowych itp. Zabawa integracyjna „Kim jestem?” zainicjowała rozmowę o udostępnianiu swoich danych, bezpiecznym logowaniu i zasadach kontaktów. Własne komórki uczniów posłużyły do wyszukiwania znaczeń pojęć związanych z nomenklaturą internetową taką jak np. netykieta, hejt, cyberprzemoc. Do poznania nowych informacji i utrwalenia wiedzy posłużyły zadania wykonywane wspólnie na tablicy interaktywnej oraz test, rozwiązywany indywidualnie. Dla równowagi aktywności mózgu wykonano pracę plastyczną w formie plakatu „Bezpieczni w sieci”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Z dużym zaangażowaniem wykonywali zaproponowane zadania i dzielili się zdobytą wiedzą.

Beata Kocoń