Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Dzień Artysty w Klinice Psychiatrii 2019

Tradycją naszej szkoły jest organizowany od paru lat Dzień Artysty. Uczniowie klas gimnazjalnych i liceum mają okazję wziąć udział w twórczych zajęciach, podczas których dzielą się swoimi pomysłami, zdolnościami manualnymi oraz różnorodnymi talentami artystycznymi. W tym roku - 31 stycznia – warsztaty odbyły się już po raz VI.

Zanim uczniowie usiedli do działalności artystycznej czekała na nich niespodzianka – spotkanie oraz prelekcja na temat analizy dzieł sztuki współczesnej z Panem Mateuszem Solińskim z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Następnie, po krótkiej przerwie uczniowie wykonywali prace różnymi, mniej lub bardziej znanymi, technikami plastycznymi. Tym razem największym zainteresowaniem cieszyła się technika rysowania suchymi pastelami. Młodzież skupiła się przede wszystkim na przedstawieniu zimowych pejzaży, czym wzbudzili nasz ogromny podziw. Podczas spotkania uczniowie mieli także okazję wykonać z papieru lub uszyć z filcu serca. I tu znowu nasz zachwyt nie miał końca. Warto nadmienić, że warsztatom towarzyszyła ciekawa i niezwykle piękna wystawa prac malarskich studentki Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu – Magdaleny Gęborys. Na stolikach i ścianie nie zabrakło także ciekawych książek, poradników oraz gazetek dotyczących sztuk oraz technik z nią związanych. Warto także nadmienić, że prace naszych podopiecznych stanowiły część wystawy zimowej zorganizowanej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dnia 17 lutego br.

Organizatorzy:
Bożena Gęborys,