Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Andrzejki w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym

28 listopada 2018 roku mali pacjenci z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy uczestniczyli w andrzejkowym spotkaniu pt. Baśniowy świat wróżb i magii”. Dzieci zapoznały się z historią i tradycjami związanymi z „Andrzejkami”. Uczestnicy opowiadali o wróżbach, jakie znają oraz poznali kilka nowych m.in. rzut monetą, szczęśliwe liczby, numerologia, znaczenie kolorów, wróżenie przyszłości. Czytali również ludowe przysłowia i ich znaczenie. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne - czarnego kota, który wbrew przesądom ma im przynieść szczęście.