Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy z wizytą w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

11 grudnia 2017 roku w szpitalu dziecięcym gościliśmy grupę teatralną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, która wystawiła na „deskach” sali malinowej nowoczesną interpretację „Kopciuszka”.
     Uczniowie wspólnie z nauczycielami oczarowali publiczność bardzo oryginalną wersją popularnej bajki. Ciekawy tekst inscenizacji, porywająca muzyka i śpiew, interesująca scenografia oraz pełna ekspresji gra aktorów – to wszystko zachwyciło widownię, która nie miała zamiaru opuszczać sali bez bisów. Tak też się stało, gdy tylko ucichły wielkie brawa, aktorzy wspólnie z publicznością zaśpiewali motyw przewodni spektaklu, a następnie pani Bernadeta Manikowska Czyżewska - dyrygent zespołu, zaintonowała kilka popularnych piosenek i kolęd wprowadzając nas w świąteczny klimat Bożego Narodzenia.
     Wszystkim uczniom i nauczycielom z SOSW nr 3 w Bydgoszczy, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedstawienia, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, serdeczną atmosferę spotkania oraz życzliwość okazaną chorym dzieciom.
     Występ sprawił, że zarówno pacjenci szpitala jak i ich rodzice, przeżyli bardzo radosne chwile, które pozwoliły odreagować stres związany z hospitalizacją. Jeszcze długo po spektaklu, dzieci wspominały i przeżywały spotkanie nucąc sobie pod nosem wesołe piosenki.

Opracowała Maria Górska