Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Tomek Kamiński – gość pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii SU nr 1 W Bydgoszczy (5.03.2018)

     Po raz kolejny, za sprawą pani Ani Knasińskiej - prezes Stowarzyszenia „Sąsiedzi” z Sipior, mieliśmy przyjemność spotkać się w świetlicy onkologii dziecięcej z twórcą niezwykłych piosenek – Panem Tomkiem Kamińskim. To dopiero była "muzyka z przesłaniem" – uczta dla ucha i duszy, mądre słowa ubrane w cudowną muzykę. Nasze muzyczne spotkanie przerodziło się w swoistego rodzaju dobrą, niepowtarzalną lekcję. Pan Tomek Kamiński tworzy piosenki, które jak sam mówi „uczą go być lepszym mężem, ojcem, człowiekiem”. Nasz gość, oprócz pięknych piosenek, dał nam również piękne świadectwo życia w miłości do Boga, rodziny i ludzi. Bardzo mu za to dziękujemy. Pan Tomek dał się namówić na mini występ u dzieci z 10 piętra (izolacje) i tam ujawnił swój talent pedagogiczny śpiewając dziecięce piosenki z niezwykłym humorem i wdziękiem.

Aby gość honorowy - pan Tomek Kamiński dobrze poczuł się w naszej małej społeczności poczyniłyśmy przygotowania. Honorata Glaza -Gulgowska stworzyła mini śpiewnik z najbardziej znanymi piosenkami pana Tomka i wraz z Kasią Niedzwiec opracowały akompaniamenty na gitarze. Stworzyłyśmy „chórek” do którego dołączyły pani dyrektor Izabela Maciejewska i Ania Knasińska. Pan Tomek wyraził chęć zaangażowania nas do swojego zespołu, więc chyba nieźle wypadłyśmy.

W naszym spotkaniu uczestniczył również burmistrz miasta i gminy Kcynia pan Marek Szaruga oraz pani Anna Duda – Nowicka. Pan Burmistrz zawsze wspiera działania na rzecz naszych pacjentów i ich rodzin, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni.

Jako nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i organizacji tego spotkania.

Opracowanie: Ewa Konarska - Koźlak