Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia na oddziale Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

Dnia 22 listopada 2017 roku mali pacjenci przebywający na oddziale Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy mieli okazję uczestniczyć w imprezie związanej z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. W ten wyjątkowy dzień dzieci miały okazję spotkać się z pluszowym misiem „Czesiem” i porozmawiać o swoich „pluszakach”, które jak wiadomo zajmują szczególne miejsce w sercu każdego dziecka. Uczestnicy poznali historię pluszowego misia, dowiedzieli się, kiedy i w jakich okolicznościach pojawił się na świecie pierwszy miś. Nie obyło się bez wspomnień gdzie zarówno duzi, jak i mali przypominali sobie bajki, których bohaterami były misie. Wielbiciele pluszowych misiów chętnie rozwiązywali misiowe zagadki i łamigłówki. Uczestnicy spotkania mogli również zaprojektować wymarzonego misia oraz narysować dla niego prezent. Dużo radości dostarczyły dzieciom rymowanki i śpiewane przez wszystkich, także rodziców, piosenki i zabawy ruchowe. Na koniec dzieci złożyły misiowi życzenia i zaśpiewały urodzinową piosenkę. Spotkaniu nieodzownie towarzyszył okrzyk: „Czy to wczoraj , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Uroczystość upłynęła dzieciom w wesołej atmosferze. Był to dla nich czas beztroskiej zabawy, a dla dorosłych okazją do wspomnień.

Małgorzata Ziętara, Monika Krajniak