Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Spotkanie z harcerkami na oddziale Gastroenterologii

Dnia 7 czerwca 2018 roku na Oddziale Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 odbyło się kolejne spotkanie  z harcerzami. Tym razem młode  harcerki przedstawiły dzieciom zarys historii Harcerstwa Polskiego oraz zaprezentowały współcześnie działające organizacje harcerskie. Opowiedziały także kilka zabawnych historii, które miały miejsce podczas różnego rodzaju spotkań, wyjazdów i obozów z ich udziałem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały niezwykłych przygód, które często wywoływały uśmiech na ich twarzach. Mali pacjenci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w licznych zabawach, konkursach i pląsach  przeprowadzonych przez harcerki. Jak zwykle wspólna zabawa wywołała dużo radości i uśmiechu pozwalając jednocześnie  naszym podopiecznym zapomnieć o problemach związanych z hospitalizacją oraz wpłynęła na integrację grupy.

Opracowała: Małgorzata Ziętara