Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Spotkanie wigilijne w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

Dzień 20 grudnia obfitował w wiele wzruszeń i towarzyszących im emocji. Tego dnia odbyły się spotkania wigilijne zorganizowane przez nauczycieli dla  dzieci przebywających na oddziałach.  Poprzedziły je jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola "Pod Sosnami". Mali wykonawcy ujęli nas swoją grą aktorską i wspaniałymi przebraniami.

Następnie wszystkie dzieci udały się na swoje oddziały, gdzie w salach szkolnych czekały na nich przygotowane do Wigilii stoły. Przy rozmowach, śpiewanych kolędach i słodkim poczęstunku oczekiwano na przybycie Świętego Mikołaja. Już czwarty rok z rzędu dzięki zbiórce przeprowadzonej przez firmę Atos, można było obdarować uczniów naszej placówki wspaniałymi prezentami. W tym roku do akcji przyłączyli się także : Klub Sportowy Łuczniczka Bydgoszcz wraz z trenerem Jakubem Bednarukiem, Klub Sportowy ,, Pałac’’ Bydgoszcz, Firma Polkomtel, Bella Line oraz Wydawnictwo SQN jak i portal Love Bydgoszcz.

Miła, przyjazna atmosfera i moc wrażeń sprawiły, że chore dzieci zapomniały o bólu, leczeniu i osamotnieniu wynikającym z hospitalizacji. Wszystkim życzymy by kolejny przedświąteczny czas mogły spędzać w domu.

opracowała: Joanna Grochowska