Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Przedświąteczna dogoterapia w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Trzynastego grudnia 2017 roku ponownie odwiedzili nas wolontariusze z pupilami z Fundacji Pomocy Terapeutycznej „Cane Pro Humano”. Jak zawsze ich wizyta była bardzo radosna dla wszystkich dzieci i rodziców uczestniczących w spotkaniu. Bezpośredni kontakt z przyjaźnie usposobionym psem, zawsze buduje bezpieczne relacje ze zwierzętami, a także pozwala podjąć spontaniczną aktywność w zabawie. Pani Magdalena Halkiewicz Ujazdowska oraz grupa wyjątkowych wolontariuszek już od kilkunastu lat współpracuje z naszą szkołą. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych gdy mówimy o chorych dzieciach. Zawsze prowadzą bardzo ciekawe zajęcia sprawdzające się w rehabilitacji dzieci przewlekle chorych, przełamując w ten sposób rutynę codziennych badań i nieprzyjemnych dla pacjentów zabiegów.
     Środowe popołudnie w szpitalu dziecięcym było wyjątkowe pod każdym względem. Najpierw wielkie zdziwienie – pies w szpitalu? Potem dobra zabawa, wspólne rymowanki, popis umiejętności czworonogów, uściski, lawina radości i uśmiechów, a na koniec upominki – cudne pluszaki ufundowane przez pracowników Firmy Takeda, którzy kolejny raz pamiętali o chorych dzieciach w tym przedświątecznym czasie.
     Dziękujemy także Fundacji „Cane Pro Humano” za zakup koralików, z których pacjenci szpitala tworzą wspaniałe dekoracje i upominki, dając upust swoim pomysłom i wyobraźni. Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Jesteście nie tylko przyjaciółmi naszej szkoły, ale przede wszystkim grupą wrażliwych ludzi, którzy dobro dziecka stawiają zawsze na pierwszym miejscu.
Opracowała Maria Górska