Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Powitanie wiosny w WSD

Wiosna, ach to ty….
Pomimo braku wiosny za oknem, zdecydowaliśmy się powitać ją symbolicznie na spotkaniu w dniu 22 marca. Na oddziale kardiologii WSD spotkały się dzieci z różnych oddziałów by przypomnieć sobie co wiosnę zwiastuje i jakie towarzyszą temu zwyczaje. Kłębek wełny, tworząc pajęczynę, pozwolił nam się wzajemnie poznać. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację o zwyczaju topienia Marzanny. Później zmagano się z zadaniami, zarówno na tablicy interaktywnej jak i w formie papierowej. Przypomnieliśmy sobie jakie ptaki i kwiaty pojawiają się jako pierwsze, rozwiązując krzyżówki, rebusy, łącząc pary, wyszukując wyrazy itp. Obejrzeliśmy krótki filmik o ptakach i napisaliśmy własny wiersz o wiośnie. Nie mogło zabraknąć twórczości plastycznej. Kwiaty zrobione przez każdego uczestnika spotkania znalazły swoje miejsce w ozdobnym koszu.
Miła, przyjazna atmosfera wpłynęła pozytywnie na wszystkich biorących udział w spotkaniu. Z uśmiechem mówiliśmy o wiośnie, która tak długo zwleka z nadejściem. Zapamiętamy co ma nam ją zwiastować. Będziemy tego oczekiwać z niecierpliwością.

Małgorzata Sakowska, Beata Kocoń