Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

O zawodach, na wesoło, w WSD.

Zawody dawniej i dziś, czy wiesz kim jestem, kim będę kiedy dorosnę, na te pytanie dzieci odpowiadały na imprezie zorganizowanej w dniu 16.05.2018r. Na oddziale kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zebrali się uczniowie klas podstawowych z oddziałów endokrynologii, pneumonologii i kardiologii. Bez problemu odgadli, rozszyfrowując chmurę wyrazową, tematykę naszego spotkania. Kubuś z you tuba opowiedział o znanych i nieznanych zawodach. Wszyscy próbowali swoich sił rozwiązując zadania tematyczne na tablicy interaktywnej- memory, dopasowywanki, wykreślanki, układanki literowe itp. Wspólnie rozwiązano krzyżówkę z hasłem „Praca ludzi wzbogaca”. Zmagano się także z pantomimicznych przekazem – odgadnij jaki to zawód. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przedstawili plastycznie, jakie mają zamiary na przyszłość. Prace były tak dobrze narysowane, że nie było problemu z odgadnięciem w jakim zawodzie chcieliby się realizować. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze przy dużym zaangażowaniu dzieci. Możemy tylko życzyć by przyszłość pozwoliła zrealizować ich plany.

Beata Kocoń