Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Nowy Bajkowóz w Klinice Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1

Dnia 26 października 2017 w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A Jurasza w Bydgoszczy odbyła się niezwykła uroczystość. Przedstawiciele Fundacji „Serdecznik” z Poznania przekazali na ręce nauczycieli szkoły szpitalnej dar serca kolorowy Bajkowóz, wypełniony książkami i licznymi skarbami. W imprezie wzięli udział pacjenci, przebywający na oddziale, personel medyczny, ordynator oddziału pani Małgorzata Dąbkowska, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Podczas uroczystości nauczyciele wcielili się w role aktorów i wystawili przedstawienie pt: „O królu bez wyobraźni i Bajkowozie.” Bajka opowiada dzieje króla, który miał wszystko, oprócz wyobraźni. Pewien czarodziej uświadamia mu, że brakuje mu wyobraźni i odtąd król umiera ze zgryzoty. Antidotum na problemy władcy okazuje się Bajkowóz, wypełniony książkami. Scenariusz tego przedstawienia powstał specjalnie na tą okazję i został przekazany fundacji „Serdecznik” wraz z gorącymi podziękowaniami i zakładkami do książek zrobionymi przez naszych wychowanków. Pan Jarosław Leciejewski, przedstawiciel fundacji, zaprezentował ideę przedsięwzięcia i opowiedział o różnych niespodziankach, jakie kryją w sobie szuflady tego niezwykłego wehikułu. Uczniowie szkoły szpitalnej mieli okazję zaglądnąć do tajemniczych skrytek i zapoznać się z niektórymi akcesoriami. Ordynator oddziału p. Małgorzata Dąbkowska oraz dyrektor ZS nr 33 p. Izabela Maciejewska podziękowały przedstawicielom Fundacji w imieniu całej społeczności i wyraziły nadzieję, że tak wspaniały dar pomoże naszym wychowankom lepiej zaadoptować się na oddziale szpitalnym.

Ponieważ jest to już drugi Bajkowóz, który nasza szkoła otrzymała od fundacji „Serdecznik”, więc możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że jest on darem niezwykłym, potrzebnym i wartościowym – pierwszy Bajkowóz jeździ po oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i służy uczniom, którzy tam przebywają na leczeniu.

Opracowała: Sylwia Kamieńska
Zdjęcia: Paweł Wysiński