Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Bydgoszczy z wizytą w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

Od 15 stycznia 2018 roku pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego spotkają się z wolontariuszami z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, którzy  w ramach projektu ”Czytamy Pomagamy” zachęcają dzieci do wspólnej zabawy z wykorzystaniem różnorodnych tekstów literackich. Dzieci z  Oddziału Neurologii odwiedził Kubuś Puchatek, Mały Książę oraz bohaterowie bajki „Pod grzybkiem”, a 20 marca powitaliśmy wiosnę czytając zabawne rymowanki, rozwiązując tematyczne rebusy, krzyżówki, kalambury i wykreślanki.

Każde spotkanie miało inny charakter, jednak zawsze poprzez zabawę zachęcaliśmy dzieci do sięgania po wiersze i opowiadania, które są wartościowe i rozbudzają zainteresowania. W trakcie zajęć rozwijaliśmy również umiejętności manualne naszych uczniów, którzy w ciekawy sposób łączyli różnorodne techniki plastyczne i materiały zdobnicze. Efektem tych działań były kosmiczne wyklejanki z wykorzystaniem plasteliny, historyjki obrazkowe, klamerkowe owady czy tez list zredagowany przez pacjentów Oddziału Chirurgii dla Kuby – podopiecznego Fundacji „Marzycielska Poczta”.

Wszystkim wolontariuszom Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, serdeczną atmosferę pracy oraz życzliwość okazywaną pacjentom szpitala.

Opracowanie tekstu: Maria Górska