Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

"Mądre myszki radzą wszystkim" w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym

21 czerwca 2018 pacjenci z oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczne wakacje”. Za pomocą ilustracji z książki „Mądre myszki radzą wszystkim” omawiali zasady bezpiecznego poruszania się w trakcie górskich wycieczek oraz pobytu nad jeziorem i nad morzem. Myszki nie zapomniały również zwrócić uwagę dzieci na zachowanie się podczas spotkania z nieznajomymi agresywnymi zwierzętami oraz owadami. Uczestnicy bezbłędnie znali wszystkie numery alarmowe oraz znali zasady udzielania pierwszej pomocy. Po zajęciach czekały na dzieci wakacyjne upominki- czapeczki z daszkiem i akcesoria do zabaw podczas letnich kąpieli. Teraz już śmiało można powiedzieć, że dzieci bezpiecznie wybiorą się na upragnione wakacje.

Justyna Rocławska