Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Zabawa karnawałowa w świetlicy  Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży

Zabawa karnawałowa w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży odbyła się w dniu 22 lutego 2017 roku także z udziałem uczniów przybyłych z Kliniki Ortopedii. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną z kotylionami. Przypomnieliśmy zwyczaje związane z karnawałem. Rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne. W sieci Internetowej obejrzeliśmy maski i stroje karnawałowe dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł wybrać dowolny wzór maski, samodzielnie    wykonać ją z papieru i pokolorować. Wszyscy doskonale bawili się podczas udziału       w konkursie zdobniczym, który polegał na przenoszeniu drobnych elementów dekoracyjnych na maskę przy użyciu słomki. Jeszcze weselej zrobiło się nam podczas zabawy zręcznościowej przy muzyce.       W takt muzyki przekazywaliśmy sobie kapelusz. Na przerwę w muzyce osoba, u której w ręce pozostał rekwizyt odpowiadała na pytanie lub wykonywała polecenie. „ Zaczarowany worek” to kolejna atrakcja z odgadywaniem przedmiotów po jego kształcie. Najwięcej jednak trzeba było wytężyć głowę podczas rozwiązywania kalamburów z hasłami dotyczącymi bohaterów bajek. Uwieńczeniem imprezy karnawałowej był wspólny poczęstunek i fotografia z klaunami, którzy uczniom i dzieciom pozostającym w salach umilili ten dzień wesołymi zabawami i uśmiechem.

Przygotowanie imprezy: Justyna Rocławska, Monika Musiał, Iwona Górczyńska,

Anna Wodzińska, Bożena Wysińska