Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Wizyta MotoDawców Uśmiechu w bydgoskich szpitalach - zobacz galerię zdjęć

Za Gustawem Flaubertem można powiedzieć, że „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”.

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. do chorych dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 przybyli ludzie dobrego serca - MotoMikołaje. Dzieci wypatrywały gości przez okna i jak usłyszały odgłos maszyn – motorów i kładów - uśmiech zagościł na ich twarzach. Spotkania ze Św. Mikołajami, Elfami i Minionkami odbywały się na każdym oddziale w świetlicach szkolnych, a do dzieci leżących goście docierali osobiście na sale szpitalne. Wszyscy, mali i więksi pacjenci, zostali obdarowani pięknymi prezentami przygotowanymi przez MotoDawców Uśmiechu przy wsparciu wielu szlachetnych osób. Wdzięczność dzieci i ich rodziców była wielka, a w słowach podziękowania wyrażali to, co czują serca.

Dzieci, pod opieką nauczycieli szkoły szpitalnej, przygotowały dla gości wierszyki, laurki i upominki w formie „gwiazdek z nieba” wykonanych techniką orgiami.

Goście obdarowali także placówki medyczne – przekazali sprzęt specjalistyczny dla dwóch szpitali, a także tablety i pomoce dydaktyczne w postaci maszynki BigShot dla szkoły szpitalnej. Wsparciem MotoDawców Uśmiechu otoczone zostały także dzieci przewlekle chore, dla których zakupiono sprzęt medyczny – dla Roksanki chorej na mukowiscydozę, niezbędny do codziennych inhalacji, nebulizator, sterylizator parowy i inne akcesoria, a dla Jakuba z dystrofią mięśniową – specjalistyczny wózek.

Nasi uczniowie, którzy w listopadzie uczestniczyli w zajęciach szkolnych na oddziałach szpitalnych, też mieli swój mały udział w akcji, ponieważ przekazali na licytację własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, aby tegoroczne przedsięwzięcie mogło mieć taki wymiar - serdecznie dziękujemy.