Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Walentynkowe spotkanie z Bajkowozem na Oddziale Neurologii - zobacz galerię zdjęć

„Pomelo jest zakochany” – tak słoń także może się zakochać i dlatego 14 lutego uczniowie przebywający na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, poznali obiekty westchnień tego sympatycznego słonia – bohatera książki Ramona Badescu.

Okazja do zabawy była wyjątkowa. Walentynki to dzień, w którym miło usłyszeć, że jesteśmy ważni dla innej osoby, a zrobiona własnoręcznie kartka okolicznościowa, zawsze daje dużo radości zarówno osobie wykonującej upominek jak i obdarowanej.

Wtorkowe przedpołudnie zdominował sympatyczny słoń i jego opowieść, która była punktem wyjścia do refleksji i zabaw na temat miłości, uczuć, emocji. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki tematyczne, wykreślanki, rebusy, poszukiwali w Bajkowozie inspiracji do krótkich opowieści, powiedzeń, rymowanek. Szuflady pełne zagadkowych przedmiotów zachęcały uczestników spotkania do odkrywania tajemnic szpitalnej biblioteki.

Każdy uczeń wykonał także walentynkową kartkę, a ci nieco starsi, zredagowali dodatkowo okolicznościowe życzenia. Wszystkie prace po zajęciach trafiły zgodnie z przeznaczeniem do adresatów, a drobne prezenty, które na zakończenie spotkania otrzymali uczniowie, będą przypominały im ten miły dzień spędzony w szpitalnej świetlicy w towarzystwie sympatycznego Pomelo.

Opracowanie: Maria Górska